12 Temmuz 2017 Çarşamba 12:04 TEKNOLOJİ

APPLE PANİKTE! İPHONE 8 ÜRETİMİNDE YOĞUN MESAİ

Apple panikte! iPhone 8 üretiminde yoğun mesai

Kulisler muhtemelen Eylül ayında tanıtılacak olan Apple'ın amiral gemisi iPhone 8'in yazılımsal problemleri olduğu konuşuluyor.

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8’in Eylül ayında duyurulması bekleniyor. Bazı kaynaklardan gelen bilgiye göre ise Apple cephesinde panik duygusu hakim. Apple tasarımcıları ve mühendislerin iPhone 8'de üretim gecikmelerine neden olabilecek yazılım sorunlarını düzeltmek için yoğun mesai harcadığı söyleniyor.

iPhone 8’de özellikle kablosuz şarj konusunda sıkıntı yaşanıyor. Apple blog yazarı John Gruber, kablosuz şarj özelliğinin iOS ile uyumluluğunun sağlanamadığı, bu sebeple özelliğin iOS 11.1 ile aktif olacağını belirtmişti. Ayrıca bu özelliği kullanabilmek için ayrı bir şarj cihazı almanız gerekecek. Bu cihazın yazılımının da hazır olmaması yüzünden bazı gecikmeler yaşanabilir.

Bunun dışında telefonda Touch ID’nin yerini alacak yüz tarama sisteminin de yazılımsal sıkıntılar yaşanıyor. Ön kameraya yerleştirilecek 3D sensörleri hazır olduğu ancak iOS'tan kaynaklı sıkıntılar yaşandığı söyleniyor. Şirketin bu noktada ürün ilk alındığında bu özelliği pasif tutması, geliştirmeler yapıldıktan sonra ise yüz yarama sistemini aktif edeceği ifade ediliyor.

Uzmanlar ise Apple'ın 3D sensörler konusundaki yazılımsal sorunları kısa sürede aşacağını belirtiyor.

Kaynak: Milliyet

iPhone 7'ye ikinci ekran ekleyen kılıf!

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER