19 Haziran 2017 Pazartesi 23:26 SİYASET

ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA VERYANSIN

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na veryansın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kadın ve Gençlik kollarının iftar programında konuştu.Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşünü eleştiren Erdoğan "İstismarla adalet aranmaz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle;

"Şimdi birileri yürüyor, sokak, cadde filan. Aynen Demirel'in dediği gibi 'Yollar yürümekle aşınmaz.' Bunlar da tabii bu yolları yürümekle aşındıramayacaklar ancak ellerindeki 'adalet' levhalarını, levhalar bile utanır bunlardan, istismarla adalet aranmaz"

"Siz bu ülkede, parlamentonun kahir ekseriyetine sahip olan AK Parti'nin kapatılması davalarının açıldığı o günlerde 'Ankara'da da yargıçlar varmış' diye sokaklara dökülen adamlarsınız. Şimdi kalkıp utanmadan, sıkılmadan AK Parti'yi adaletsizlikle veyahut da adalet noktasındaki sıkıntıları yaşayanların yanında yer almamakla suçluyorsunuz. Karar yargınındır, yargının verdiği bu karara da saygı duymak zorundasınız"

"Biz, ülkemizin karışmasını istemiyorduk. Biz, ülkemizi hendeklerle, çukurlarla aşanlar gibi her tarafı bombalarla, şunlarla, bunlarla tehdit edenler gibi, işte şimdi de bu beyefendiler gibi sokaklara dökülmek suretiyle her tarafı tahrik etmek suretiyle, biz kendimize bir demokrasi mücadelesi tesis etmedik. Tam aksine demokrasiyi, hukuk standartları içinde mücadeleyi vererek yürüttük, tesis ettik"

"Utanmadan sıkılmadan bizim 'rabia'mıza laf uzatıyor Bunun için de tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet var"

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden başka bir devlet tanımıyoruz. Bunun aksini düşünenler, bedelini kat be kat ödemeye devam edecekler"

"Bir ülkenin gücü tankı, topu, silahı değil, kendisine sahip çıkacak milletidir, halkıdır"

"AK Parti kalpleri fetih hareketidir, AK Parti kardeşliğin, dayanışmanın partisidir. AK Parti, 80 milyonun tamamının partisidir"

"Türkiye 16 Nisan'da yeni ve farklı bir sürece girmiştir. 16 Nisan tarihi bir milattır, bir dönüşüm noktasıdır"

"16 Nisan'dan sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yeni döneme kendimizi süratle hazırlamalıyız. AK Parti kendisini durağanlığa hapsedemez"

"2019 seçimleri için çok çalışmamız gerekiyor. Bölgedeki olayların hareketimizle ilgisini görememek mümkün değildir"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER