20 Haziran 2017 Salı 00:56 TÜRKİYE

ŞİMDİ DE KASTAMONU! 38 ASKER HASTANEYE KALDIRILDI

Şimdi de Kastamonu! 38 asker hastaneye kaldırıldı

Kastamonu’da iftarın ardından askerlerde mide bulantısı ve kusma şikayetleri başladı. hastaneye kaldırılan 38 askerden 6'sının durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu’da 5’inci Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında iftarın ardından bir süre sonrası bir tabura bağlı askerlerde mide bulantısı ve kusma şikayetleri başladı. Bunun üzerine 38 asker, gıda zehirlenmesi şüphesiyle revire kaldırıldı. Burada durumu ciddi olduğu ileri sürülen 6 asker, Özel Kastamonu Anadolu Hastanesine, 2 askerde Kastamonu Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı. 30 askere de halen revirde müdahale edildi. Müşahede altına alınan askerler arasında hayati tehlikesi bulunan askerin olmadığı öğrenildi.

Askerlerin, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastanelere kaldırıldıkları belirtilirken, gıda zehirlenmesi şüphesiyle mideleri yıkandıkları öğrenildi. Askerlerin, yedikleri yemekten veya kantinden aldıkları kekler nedeniyle zehirlendikleri şüphesi üzerinde duruluyor.

Manisa'da da birkaç kez askelerde gıda zehirlenmesi yaşanmış, hastanede tedavi altına alınmışlardır. En son olay ise cumartesi günü yaşanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER