07 Eylül 2017 Perşembe 14:31 YAŞAM

BURSA'DA BİBER ÜRETİMİ MASAYA YATIRILDI

Bursa'da biber üretimi masaya yatırıldı

Yenişehir’de düzenlenen 4. Uluslararası Biber Festivali’nde biber üretimi konuşuldu.Programda konuşan Tarım Müdürü Hakan Aranmaz ilçedeki üreticinin gerek bilgi ve gerekse ziraî teknolojiyi kullanmada başarılı olduğunu söyledi.

Yenişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hakan Aranmaz, U.Ü. Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Vural ve U.Ü. Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Öğretim Üyesi Sertaç Dokuzlu’nun konuşmacı olarak katıldığı konferans, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kaymakam Suat Seyitoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, daire amirleri ve siyasi parti ilçe başkanlarının katıldığı konferansta konuşan Tarım Müdürü Hakan Aranmaz, Yenişehir’de tarım ve bibercilik konusunda bilgi verdi.

Yenişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hakan Aranmaz

Hakan Aranmaz, “Yenişehir çiftçisi gerek bilgi ve gerekse ziraî teknolojiyi kullanmada başarılı. Yenişehir biberi hem çok kaliteli, hem de rekolte bakamından ülke ortalamasının çok üstündedir. Üstelik sadece biber değil, diğer sebzelerimiz de hem kaliteli, hem de rekolte bakımından çok üstündür. Yenişehir biberi gerçekten altın değerindedir. Bu festival sayesinde inşallah ekonomik anlamda da biberimiz hak ettiği değeri bulur’ dedi.

Prof. Dr. Hasan Vural ziraî kooperatifleşme konusunda bilgi verirken, Öğretim Üyesi Sertaç Dokuzlu da Yenişehir biberinin pazarlanması meselesini ele aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER